En popüler 3 Gençleşme Uygulaması; Dermokozmetik

En popüler 3 Gençleşme Uygulaması; Dermokozmetik

Kadınlar geçmişten günümüze daima genç ve bakımlı olmak istedi ve istemeye devam etmeketedir. Günümüzde teknolojinin ve dermatoloji nin gelişmesi ile ortaya dermokozmetik adında yeni bir dermatoloji alt dalı ortaya çıktı. Dermokozmetik kadın veya erkeklerin çeşitli operasyon ve uygulamalar ile kişinin daha genç ve daha bakımlı olması hedefleyen uygulamalara verilen isimdir.

Gençleşme uygulamaları son zamanlarda oldukça çok popüler bir durumdadır sizler için bu uygulamaları listeledik;

 

PRP 

PRP ‘nin açılımı ingilizce şekli ile Platelet Rich Plasma ‘dır Türkçesi ise trombosit yönünden zenginleştirilmiş kan plazmasıdır.  Tıpta bir çok alanda kullanılmaktadır ancak en çok dermatoloji ve dermokozmetik alanlarında tercih edilir. Doku yenilenmesini hedefleyen PRP uygulaması kişini kendi kanından elde edilen trombosit gerekli kokteyllerin eklenmesi ile birlikte hastanın gerekli bölgesine aktarılması ile gerçekleştirilir. PRP yan etki, alerji yapmaz bu yüzden tercih edilme oranı yüksektir. Asya kökenli olan bu uygulam japonyadan çıkarak ispanya ve amerikada kullanılmaya başlanmış ve tüm dünyaya yayılmıştır.

Prp uygulaması hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için iletişime geçebilirsiniz.

 

Fraksiyonel Lazer

Cildin lazer ışınlarıyla tamamen taranması ile gerçekleşen Fraksiyonel lazer ile cilt gençleştirme uygulaması ışınların ısıya dönüşmesi ile ciltte bir protein türü olan kolajen üretimini artırmayı hedefleyen bir tedavi yöntemidir bu şekilde yeni bağ dokusu oluşur bu doku ise cilde sıkılık ve canlı bir görünüş kazandırır. Günümüzde sık sık tercih edilen uygulamalardandır.

Fraksiyonel lazer uygulaması sonrası ciltte mikro kızarıklıklar  olabilir ancak 1 hafta içerisinde cilt eskisinden daha sağlıklı bir görünüme sahip olacak kırışıklıklar azalacaktır.  Bu uygulamanın en önemli farkı ise cilde hasar vermeden işlem cilt altında gerçekleşir ve kişi sosyal hayatına hızlı bir geçiş yapar. Seanslar ortalama 30 dakika sürmektedir. Tedavinin yan etkileri olabilir bu konuda doktorunuz size yardımcı olacaktır.
Fraksiyonel Lazer uygulaması hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilmek için iletişime geçebilirsiniz.

İple Yüz Germe

İple yüz germe uygulaması nın hedefi ciltte ki sarkmayı dengeler akupunktur uygulamasınden esinlenerek keşfedilmiştir. Derinin altında yerleştirilen ipler sayesinde cildin toparlanması hedeflenir bu ipler organik olduğu için zamanla cilt altında kolajen üreterek yok olur. İple yüz germesi etkilerini uygulamadan hemen sonra gerçekleşir. Kalıcılığı ise 2 yıldır. Uygulama sırasında lokal anestezi uygulanır bu yüzde ağrı hissedilmez. Toplamda 40 dakika kadar süren uygulama sonrasında morluklar ve kızarıklıklar ortaya çıkabilir toplamda 1 hafta içinde tüm morluk ve kızarıklıklar kaybolur. Günümüzde sık sık tercih edilen gençleşme uygulamalarındandır.

İple Yüz Germe uygulaması hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için iletişime geçebilirsiniz

Leave a Reply

Your email address will not be published.