IAL Gençlik Aşısı

IAL Gençlik Aşısı

Olgun ve yaşlı ciltlerde hyalüronik asidin endojen yoğunluğu azalmaktadır. Cildimizi canlı tutan kollajenin temel maddesi de hyalüronik asittir. Yaşlanmanın ilerlemesini durdurmak, ciltteki nem miktarını arttırmak ve cilde yeniden elastikiyet kazandırmak için; azalan hyalüronik asid yerine dışarıdan ilave yapmanın bir çözüm olabileceği düşünülmüştür. Bunun içinde cilt altına hyalüronik asit dışarıdan enjekte edilerek yaşlanma etkilerinin azalması hedeflenmektedir. Bu amaç için üretilmiş ürünler için halk arasında gençlik aşısı tabiri kullanılmaktadır.

Bu uygulamanın kişiye 3 defa yapılması öngörülmektedir. İlk seanstan 15 gün sonra ikinci seans, ikinci seanstan 30 gün sonrada 3.seans uygulama yapılır. Uygulamada beklenen hyalüronik asidin kollajen üretimin tetikleyerek; daha nemli, daha elastik ve daha canlı bir cilde sahip olunmasıdır.

IAL hangi bölgelere uygulanabilir?

Yüz, boyun, dekolte bölgesi, el sırtı, alın, iki kaşın arası, gözler ve ağzın çevresi uygulama yapılabilecek bölgelerdir.

Gençlik aşısının yan etkisi var mıdır?

Genel olarak güvenli bir uygulamadır. Nadiren alerjik reaksiyonlar görülebilir. Enjeksiyon bölgesinde geçici küçük morluklar oluşabilir.

IAL (gençlik aşısı) kimlere uygulanamaz?

Hamilelerde, warfarin türü ilaçlar kullananlarda uygulama yapılmaz, aspirin türü ilaç kullanalarında uygulamadan birkaç gün öncesi ilacı kesmiş olmaları iyi olacaktır.

Uzman Dermatolog Armin Müştak ‘ın Güzellik ve Gençleşme uygulamaları yazılarını okumanızı öneriyoruz

Leave a Reply

Your email address will not be published.