İple Yüz Germe

İple Yüz Germe (D-Lift)

İple Yüz Germe Nedir?

Tüm kadınlar pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister bu yüzden uygulanan iple yüz germe ankara ve diğer tüm illerde en fazla tercih edilen dermatolojiuygulamalarının başında gelmektedir. İple yüz germe tercih edilme nedenlerinden bir diğeri de ağrı ve acısız bir uygulama olmasıdır. Bu uygulamada ipler deri altında görünmeyecek bir şekilde uygulanarak cildin genç ve gergin görünmesini amaçlanır.

İple Yüz Germe Nasıl Uygulanır ve Acı Hissedilir Mi?

Orta yüz, yan ve alt yüzler orantılı olacak şekilde;  ilk önce yüzde sorunlu bölgeler tespit edilir ve kalemle işlem planı çizilir. Daha sonra tedavi bölgelerine lokal olarak uyuşturacak krem sürülür. Bu sayede işlem süresi boyunca acı veya ağrı hissedilmez. Çizilen bölgelere ipler, kanüller yardımı ile yerleştirilerek itilir. Bu işlem sayesinde derinin altında örümcek ağına benzer bir yapı oluşturulur ve yüz hatları askıya alınır. Bu uygulamada ipler; düz, konili ya da kılçıklı olarak bölgelere göre çeşitlilik gösterir.

Gebelik durumu olmayan, sarkmaları yoğun olmayan ve bebek emzirmeyen tüm kadın ve erkeklere uygulanır. Sadece yüz değil istenen tüm bölgelere detay bir şekilde uygulana bilir. Çene germe işlemi  ve boyun germe işlemlerinde de sık sık tercih edilen bir uygulamadır.

İple Yüz Germenin Artıları Nelerdir?

Ameliyatsız olması iple yüz germe uygulamasının en önemli avantajıdır. Kısa sürede işlem tamamlanır 1 saat için tüm işlem bitmiş olur. Rahat ve zararsız kolajen üretimi sağlanır ve bu uygulama ile ince kırışıklıklar yok olur.

İple Yüz Germe Kaç Seans Gerektirir?

Etkisi 15 gün içinde gözlemlenir tam olarak etkisi ise 3 ayda belli olur, tamamen kalıcı bir işlem değildir gerekli durumlarda 2. kez uygulanabilir yani iple yüz germe seans sayısı  kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedavi uygulanan bir çok insan işlemi takiben hemen günlük rutinine geri dönebilir. Fakat fazla mimik yapılması ve ağız bölgesinin çok fazla hareket ettirilmesi sakıncalıdır. Ayrıca işlemden 20 gün sonra yüzün ovuşturularak yıkanması ve yüz üzeri yatmak tavsiye edilmez.

Leave a Reply

Your email address will not be published.