İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

İple yüz germe günümüzde en çok tercih edilen ameliyatsız yüz germe uygulamalarının başında gelmektedir. Bu dermatoloji uygulamasının diğer adı Örümcek ağı yüz germedir.

İple yüz germe bazı aşamalara uyarak  yapılır. Bu aşamaların başında da uzman  muayenesi gelir. İple yüz germe  tedavinin detaylandırılması ve nasıl bir görünüm elde edilebileceğinin görülmesi için muayene gereklidir. Bu muayenede hastanın yüzündeki sarkma derecesi, sarkmanın hepsinin mi  yoksa bir kısmının mı ipler ile kamufle edilebileceği belirlenir. Hangi bölgelere ne kadar ip kullanılması gerektiği, kullanılacak iplerin tipi, yerleştirilecekleri noktalar ve doğrultular tüm detayları ile ayarlanır.

Muayenede hasta ve doktorun ortak kararlarına göre bir sonuca varıldıktan sonra, tedavi aşaması başlatılır. Bu aşamada hastanın yüzüne lokal anestezi kremi veya solüsyonu uygulanır. Lokal anestezi ortalama 15 dakikada etki etmeye başlar. Etki eden lokal anestezinin fazlası cilt üzerinden silinir ve cilt üzeri tamamen temiz, kuru hale getirilir. Bu durum doktorun kolay uygulama yapması için önemlidir. Ardından kanül içinde olan çeşitli tiplerdeki ipler cilt altına yerleştirilir. Bu adım muayenede belirlenen detaylara uygun olarak gerçekleştirilir. Tüm ipler konumlandırıldıktan sonra sırası ile kanüller çekilir ve ipler deri altına bırakılır. Bu şekilde ipler ile ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme işlemi tamamlanmış olur.

Daha önce ele aldığımız iple yüz germe yazısını okumanızı öneriyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.