İple Yüz Germe Nedir ?

İple Yüz Germe Nedir ?

İnsan vücudu için uyumlu olan ipler ile gerçekleştirilen bu uygulamadan sonra zamanla oluşmuş sarkmalar, çizgiler en aza inecektir.

İple yüz germe uygulamasından önce bölgeye lokal anestezi uygulanarak işlem konforu sağlanır. Tüm bölgelere uygulanabilir. Uygulandığı bölgede hızlı bir toparlanma etkisi gösterir. Estetik cerrahide bile kabul gören devrim niteliğinde bir yöntemdir.

İnsan dokusuna zararı olmayan hatta uyumlu ve faydalı olan ipler ile gerçekleştirilen iple yüz germe işlemi Uygulandığı bölgede hızlı bir toparlanma etkisi gösterir. Estetik cerrahide bile kabul gören devrim niteliğinde bir yöntemdir. Hastayı sosyal hayatında tutarak tedavi olanağı sunan yöntem, kadın – erkek tüm hastalarda güvenle kullanılabilir.

FTC Nedir? ?

Son yıllarda geliştirilen ve dünyada sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Bu yöntemde cilt altına yeleştirilen özel iplikler sayesinde ciltte ki sarkıklar ortadan kalkacaktır. Böylece lifting etkisi elde edilmektedir. Ayrıca bu uygulamanın cilt kalitesini yükselttiği ortaya çıkmıştır.

FTC Vücutta Nerelere Uygulanır? ?

Yüz, boyun ve vücudun bir çok noktasına uygulanabilir. Yüzde özellikle yanak, kaş ve göz kapağı sarkmasında, alın germede, bozulmuş çene çizgisinin düzeltilmesinde ve boyun germede başarıyla uygulanmaktadır. Vücutta ise sarkmış kol altları ve bacaklarda başarılı sonuçlar alınabiliyor. Ayrıca deforme edilmiş karın bölgesinde uygulanabilmektedir.

Etkisi ne zaman başlar ve ne kadar sürer?

Uygulamanın hemen ardından etkisi açık bir şekilde gözlemlenilmektedir, . Cildin sıkılaşması ve gerçek lifting etkisinin ortaya çıkması birkaç haftayı bulur. Etki süresi 2 yıl devam eder.

Uygulama nasıl yapılır?

Öncelikle yüzünüz temizlenir. Bunu takiben cildinize lokal anestezi uygulanır. Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, özel PDO (polidioksanon) iplikler uygulanır. PDO ipliklere cevap olarak cildiniz fibroblast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretimine başlar. Böylece lifting etkisi ikiye katlanmış olur. Uygulama yapılacak alana anestezi uygulandıktan sonra tedavi edilecek bölgelere doktor tarafından özel iplikler yerleştirilir. Vakanın durumuna göre birçok uygulama yöntemi vardır. Hangisinin uygulanacağına doktor karar verir. Cildin sarkma durumuna göre uygulanan özel iplik sayısı 30 ile 100 arasında değişir. Uygulama sonrası aradaki fark hemen görülebilir. Bu fark zaman geçtikçe daha net belli olur ve cildiniz giderek daha çok gerilir. Birkaç hafta sonra sonra nihai sonuç tamamen görülebilir hale gelir ve etkisini 12-18 ay boyunca sürdürür. Uygulama süresi yaklaşık 20 ila 30 dakikadır. yüz germe Ankara’da Armin Müştak tarafından başarıyla uygulanmaktadır.