Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Uygulaması 

Kalıcı Makyaj Ankara uygulaması için hemen iletişime geçebilirsiniz.

İstisnasız her kadının arzusu, sabah uyandığında dahi bakımlı ve güzel görünmektir. Kadınların güzel görünmesinde en büyük etken ise doğru yapılan yüz makyajıdır. Özellikle iş hayatı oldukça aktif olan kadınlar yoğunluktan dolayı makyaj yapmaya bile fazla vakit ayıramıyorlar. Ayrıca toplantı esnasında ya da iş yemeklerinde makyaj tazelemek için oldukça çaba harcıyorlar. Makyaj eğer profesyonel eller tarafından yapılmışsa adeta bir kadını yeniden yaratıyor ve asıl güzelliği belirginleştiriyor. Fakat makyaja da çok vakit harcanıyor ve kalıcılığı en fazla 3-4 saat sürüyor. Son yıllarda ise zamanının kıymetini bilen kadınlar kalıcı makyaja başvuruyorlar.

Kalıcı makyaj yaklaşık olarak 25 yıl önce geliştirilmiştir. Ve her kadının hayali olan hem vakit harcayıp stres olmayayım hem de makyajlı ve güzel bir görünüme sahip olayım fikri gerçekleştirilmiştir.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj ile dövme uygulamaları arasında farklar olsa da aslında bir çeşit dövmedir. Kalıcı makyaj uygulamaları kullanılan malzemenin çeşidine kişinin yaşam tarzına ve cilt yapısına göre farklılık gösterse de ortalama 1-3 yıl kadar kalmaktadır.

Kalıcı makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulaması sıransa kullanılan iğneler mikro steril iğnelerdir. Kişinin seçimine görerenkler kullanılarak cilde uygulanır. Kalıcı makyaj da dövmeye kıyasla daha az acı hissedilir bunun sebebi ise cilt daha az kaldırılır. İsteğe bağlı olarak lokal uyuşturucu kremler kullanılabilir. Kalıcı makyaj kozmetik mikro pigmentasyon ve medikal mikro pigmentasyon olarak iki şekilde uygulanabilir. Bunun ayrımı ise uygulama alanlarına ve kalıcı makyaj tekniğine göre değişiklik göstermektedir.

Kalıcı Makyaj Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Kalıcı makyaj uygulaması da diğer dermakozmetik uygulamalar gibi bir etki süresine sahiptir.  Uygulamasının süresi bölgelere göre değişiklik göstermekle beraber ortalama 1 saat sürmektedir.

Kalıcı Makyajı Hangi Bölgelere Yaptırabilirim?

Kalıcı makyaj ile göz kontürü, dudak kontürü, kaş konürü ya da çizimi yapılır. Ayrıca kalıcı makyaj uygulaması farklı kozmetik uygulamalı amaçların yanı sıra kemoterapi nedeniyle ya da genetik nedenlerden dökülen kaşların çizilmesinde, yara kesik veya vitiligo hastalığı nedeniyle beyazlayan cildi kamufle etmek için, göğüs ucunu renklendirmek için uygulanabilir.

Kalıcı Makyaj ile Göz Kontürü

Kalıcı makyaj sayesinde deep liner ve eyeliner uygulamaları yapılabilmektedir. Zaten birçok kadının en makyaj da en büyük problemi eyeliner sürme aşamasıdır. İki taraf birbirini tutmamakta istenilen kalınlıkta olmamaktadır. Bu nedenle kalıcı makyaj uygulamaları içinde en çok tercih edilen bölge göz çevresi bölgesidir. Uygulanış şekli dövmeye çok benzer olmasına rağmen kalıcı makyaj uygulamasında doğal kıl yöntemi ve doğal pigmentler kullanılır.

Kalıcı Makyaj ile Kaş Kontürü

Kaşlar kişilerin ifadelerini değiştirmektedir. Kendine yakışan kaş modelini bulduktan sonra kadınlar istikrarlı bir şekilde bu modeli ömür boyu kullanmak istemektedir. Bu nedenle kaşın belli sınırlarının olması ve buna göre hareket edilmesi oldukça kolaylaştırıcıdır. Kaş tasarım uygulamaları içinde ise en kalıcı ve doğal görünüme sahip olan yöntem kalıcı makyajla kaş kontürü yöntemidir. Kaşlarından memnun olmayan kişiler, kemoterapi sonucu kaşları dökülen kişiler, seyrek kaşlara sahip olan kişiler ve kaşlarında iz olan kişiler tarafından yoğun talep görmektedir. Kalıcı makyajla kaş tasarımı kaşı kaldırmak, yeniden yaratmak, ve daha düzgün bir ifade için tercih edilir.

Kalıcı Makyaj ile Dudak Kontürü

Kalıcı makyaj ile dudak kontürü ince olan ya da asimetrik görünüme sahip olan dudaklar için en ideal yöntemdir.  Dudak ve dudak çevresinde renk farkı olan kadınlar tarafından özellikle tercih edilir. Rujun yapış yapış hissini sevmeyen kadınlar içinde oldukça idealdir çünkü uzun bir süre bakımlı dudaklara sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda dudaklarınız çok daha dolgun görünecektir.

Kalıcı Makyaj Ömürlük Müdür?

Kalıcı makyaj Ankara uygulaması ömürlük bir yöntem değildir. Tamamen kalıcı olmaması aslında bir avantaj sayılabilir. Bazı insanlar seçimlerini uzun süre kullanmak isterler fakat bir süre sonra yaşın da getirdiği düşünceler ile bu seçimler değişebilir. Fakat uzun süre kullandıktan sonra etkisi giden kalıcı makyajı istediğiniz zaman istediğiniz sayıda tekrar edebilirsiniz. Kalıcı makyaj uygulamasının kullanım süresi kişinin cilt rengine ve dış faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle açık tenli kadınlarda kalıcı makyaj uygulaması daha erken yok olmaktadır.

Kalıcı Makyaj Zararlı Mıdır?

Eğer doğru uygulama alanında iseniz kalıcı makyajın hiçbir zararı yoktur. Uygulama yapan kişinin uzmanlığı uygulama yapılan yerin güvenilirliği ve hijyeni, uygulama sırasında kullanılan boyaların kalitesi oldukça önemlidir. Uzamanlar tarafından uygulanan kalıcı makyajlar da boyalar dünya sağlık örgütü tarafından onaylı ve %100 antialerjeniktir kök bitki boyalarıdır. Bu nedenle de kullanılan boyalar kansorejen maddeler içermemektedir. Ayrıca bu boyaların özelliği sayesinde boya uygulama alanı dışına yayılmayacak ve kalıcı makyajınızın rengi zamanla değişmeyecektir.

Kalıcı makyaj Kimlere Uygulanamaz?

Sedef hastalığı gibi dermatoloji hastalıklara sahip olan insanlarda ve keloid oluşumuna genetik olarak yatkın olan kişilerde kalıcı makyaj uygulaması tavsiye edilmemektedir. Hamilelere, şeker hastalarına, gözlerinde akma ve iltihap olan kadınlara, et beni olan kadınlara kalıcı makyaj uygulanmamalıdır.  Ayrıca adet döneminde acı daha çok hissedildiği için adet bitiminden bir kaç gün sonra kalıcı makyaj uygulanması önerilir.

Kalıcı Makyajla Leke Silinir Mi?

Diğer dermatolojik uygulamalar kadar çok tercih edilmiyor olsa bile kalıcı makyaj ile leke gizlenebilir.

Lekeler ya da izler cerrahi işlem gerektirmeyecek kadar derin değilse ve uygulama istenilen bölgede ben yoksa küçük bir bölgeye olsa da leke silme işlemi uygulanabilir. Lekenin yok olması ise boyuta rengine ve cildinizin bu pigmentleri kabul edip etmemesine bağlıdır. Ayrıca bilinmesi gereken en önemli nokta bu leke silme işleminin kalıcı olmadığıdır.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalıcı makyaj uygulaması yaptırmadan önce klinik seçimi ve yapacak olan kişi seçimi çok önemlidir. Kullanılan boya ve kalıcı makyaj uygulanırken kullanılan makine da bir diğer önemli konudur. Kalıcı makyaj uygulamasını yapacak kişi tamamen profesyonel olmalıdır. Kullanılan malzemelerin tek seferlik ve steril olması da çok önemlidir. Kalıcı makyaj uygulamasından sonra cilde kısa bir süre su değdirilmemelidir bu durum cildin tonuna ve yapısına göre değişebilir. En az iki hafta hamam ve saunadan uzak durmanız gerekir. Kalıcı makyaj uygulanan bölgelerde kişinin cilt yapısına bağlı olarak kabuklanmalar oluşabilir ve bu kabukları soymak makyajın kalitesini düşürür. Bu bölgelere belirli bir süre vazelin ve türevleri gibi yağ içeren kremler sürülmemelidir ve peeling uygulaması yapılmamalıdır. Bu gibi işlemler makyajın çok daha kısa süre de solmasına ya da yok olmasına neden olabilir. Kalıcı makyaj uygulamasından sonra ise yaklaşık bir ay kadar direkt güneş ışınlarından ve solaryumdan kaçınmalısınız. Daha sonrasında ise güneşe çıkmadan yarım saat önce mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmalısınız ki bu kalıcı makyajın ömrünü uzatacaktır.

Kalıcı Makyaj Uygulamasının Avantajları

Kalıcı makyaj sayesinde tatilde, duşta, sporda ,iş hayatın da her an bakımlı görünebilirsiniz. Hem de makyaja ayıracağınız vakti başka aktivitelerle değerlendirebilirsiniz. Eğer farklı bir makyaj uygulamak isterseniz kalıcı makyajın üzerine normal makyajınızı yapabilirsiniz. Ayrıca güzel yapılmış makyaj sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir. Ekonomik olarak değerlendirildiğinde ise makyaj malzemelerine harcayacağınız para ile farklı şeyler yapabilirsiniz.

Kalıcı makyaj diğer diğer dermatoloji uygulamaları gibi uzmanlık gerektiren ve mutlaka bir dermatolog kontrolünde gerçekleştirilmesi gereken bir tedavidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.