Kalıcı Makyaj Nedir, Nasıl Uygulanır?

Kalıcı Makyaj

İstisnasız tüm kadınlar sabah uyanıp aynaya baktıklarında kendilerini bakımlı ve güzel görmek isterler. Güzel renkli dudaklar, kalem gibi kaşlar, düzgün çekilmiş bir eyeliner… Fakat çoğu kadın iş temposundan dolayı makyajını çoğu zaman istediği gibi yapamıyor, üşeniyor ya da tazeleyemiyor. Günümüzde kalıcı makyaj sayesinde kadınların makyaj problemi ortadan kalkıyor ayrıca eğer isterseniz üzerine farklı tonlarda makyaj da yapabilirsiniz. Kalıcı makyaj sayesinde her zaman bakımlı ve güzel görünebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Nedir, Nasıl Uygulanır?

Kalıcı makyaj anti alerjik bitki özü boyalarını derinin altına enjekte edilen mikro pigment genel uygulamasıdır. Kalıcı makyaj yapılırken kişiye özel steril tek kullanımlık iğneler kullanılır ve oldukça güvenlidir. Döveme de ki acı ile karşılaştırıldığında kalıcı makyajdaki acı hissi daha azdır bunun sebebi ise cilt daha az kaldırılır. kozmetik mikro pigmentasyon ve medikal mikro pigmentasyon olarak kalıcı makyaj uygulaması iki şekilde yapılabilir; hangi uygulamanın yapılması gerektiği uygulanan bölgeye göre değişir. Kalıcı makyajın kalıcılık süresi kişinin cilt tipine, uygulanan bölgeye, kullanılan malzemelere ve kişinin yaşam tarzına göre değişebilir ama ortalama olarak 1 ile 4 yıl arası kalıcılık sağlar. Kalıcı makyaj işlemi uygulama süresi ortalama olarak her bölge için 1 saattir.

Kalıcı Makyaj Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

İlk olarak ekonomik açıdan düşündüğümüzde kalıcı makyaj sayesinde makyaj malzemelerine ve makyaj temizleyicilere harcıyacağınız paranın yarısından çoğu cebinizde kalacaktır. Bunun yanında ise duşta, sporda, havuzda, hamamda her zaman bakımlı görüneceksiniz. Makyaj için harcadığınız zaman da cabası. Ayrıca eyeliner uygularken iki göz arasındaki farlılıklardan da kurtulmuş olursunuz.

Kalıcı Makyajı Ömür Boyu Kullanabilir Miyim?

Kalıcı makyaj yukarı da da bahsettiğimiz gibi 1-4 yıl arası kalıcılık sağlamaktadır ve ömürlük bir uygulama değildir ve bu sizin için avantajlı bir nokta olabilir çünkü yıllar içinde seçimleriniz ve istekleriniz değişebilir. Fakat siz istediğiniz sürece aynı makyajı ömür boyu tekrarlatabilirsiniz ve bunun hiç bir zararı olmaz. Kalıcı makajın kalıcılık süresi açık tenli kadınlar da daha kısa sürer.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Yapılır?

Dudak kontürü, göz kontürü, kaş kontürü ya da sıfırdan kaş çizimi kalıcı makyaj sayesinde yapılabilir. Güzellik amacı dışında kalıcı makyaj kemoterapi gören hastalar için ya da genetik kaş dökülmelerini kamufle etmek amaçlı yapılabilir. Yine vitiligo hastalarında beyazlayan cildi gizlemek çin ya da yara kesiklerini gizlemek için uygulanabilir. Bazı kadınlar ise açık renk göğüs ucundan şikayetçidir ve onu renklendirmek için kalıcı makyaj uygulatmaktadır.

Kalıcı Makyaj Dudak Kontürü

Eğer dudaklarınız ince ya da asimetrik ise kalıcı makyaj ile dudak kontürü sizin için en ideal yöntemlerden. Ayrıca eğer rujun yapısını ve yapışkanlık hissini sevmiyorsanız kalıcı makyajı tercih etmelisiniz. Eğer dudak dolgusu yaptırmayı düşünüyorsanız dudak kontürü ve dudak dolgusu ikilisi dudaklarınızı mükemmel gösterecektir.

Kalıcı Makyaj Göz Kontürü

Deep liner ve eyeliner kadınların en çok vakit harcadığı makyaj uygulamalarındandır. İki gözün kalınlığı genelde birbirini tutmaz ve orantısız bir görünüm oluşur, dakikalarca ayna karşısında eyeliner için uğraşılır. Bu sebeplerden dolayı en çok tercih ediler bölge gözdür.

Kalıcı Makyaj Kaş kontürü

İnsanın simasını kaşlar belirlemektedir. Kadınlar ömür boyu kendine yakışan kaş modelini kullanmak isteler fakat kaşlar çok narin ve kırılgandır. yanlış uygulamalar sonucu küsebilirler ya da bir kere de bile kaşın şekli bozulabilir. Bu problemlerin en kolay çözümü Kaş Kontürüdür. Kalıcı makyaj ile kaş kontürünü seyrek kaşlı kadınlar, kaş şeklinden memnun olmayanlar ve kaşları dökülen kişiler özellikle tercih etmektedir; kaş tasarımı, yeniden kaş oluşturmak ve kaşları kaldırmak kalıcı makyaj sayesinde mümkündür.
Kalıcı Makyaj Yaptımadan Önce ve Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Herşeyden önce kalıcı makyaj uygulamasını yapacak kişi ve seçilen klinik çok öenmlidir. Çünkü kullanılan boyaların kalitesi ortamın sterilizasyonu maksimum sevivyede olmalıdır. Kalıcı makyaj uygulamasından sonra ise uygulanan bölgeye bir süre su değdirilmemelidir. Kalıcı makyaj uygulaması sonrası en az 10-15 gün hamam sauna ve solaryuma gidilmemelidir. Kalıcı makyaj sonrası küçük kabuklar oluşabilir bu kabuklaır soymak makyajın kalitesini düşürür; ayrıca bu bölgelere vazalin ya da yağ bazlı kremler uygulanmamalıdır. Kalıcı makyajınızın daha uzun ömürlü olması ve cilt sağlığınız açısından güneşe çıkmadan yarım saat önce güneş kremi uygulamalısınız ve 2 saat arayla tazelemelisiniz. Mutlu günlerde kullanın. 🙂

Bu uygulamalar dermatoloji uzmanları tarafından uygulanan hassas bir işlemlerdendir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.