Kalıcı Makyaj Yaptırmadan Önce Okuyun

Kalıcı Makyaj yaptırmak istiyorsunuz ancak aklınıza takılan sorular mı var? bu yazımızı okuyup kalıcı makyaj hakkında doğru bilgilere sahip olabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj’da Renkler Kaç Gün içinde Gerçek Halini Alır?

Kalıcı Makyajın ciltte tam anlamıyla gerçek halini alması yaklaşık iki hafta sürer. İyileşme döneminde cilt kendini yenileyeceği için renkler solgun görünebilir, Özellikle dudak çevresinde olan bu durum kısa bir süre sonra dolgun renklere dönüşür. Bu durum kişilerde kalıcı makyajın başarısız olduğunu düşündürür ancak zamanla gerçek halini alacağı için endişeye kapılmaya gerek yoktur.

Kaş ve Eyeliner bölgesine uygulanan Kalıcı Makyaj ilk gün ve onu takip eden bir kaç gün kötü bir görünümde olur Pigment, cilt yüzerinde okside olduğu için bu durum gerçekleşir ve bu kötü görünümde geçicidir. 15 ile 30 gün süreyle cilt parlak bir hal alır.

Kalıcı Makyaj Acı verir mi ?

Aslında büyük acılar ve sızılar söz konusu değildir. Kalıcı Makyaj yaptıranlar acıdan çok cihazın titreşiminden endişe duyarlar. Ancak kalıcı makyajda acı oranı sadece cımbız ile kaş alındığında duyulan acı kadardır. Kalıcı Makyaj sırasında Anestezi uygulanarak bu acıda minimuma indirilir.

Pigment Kabukları

İşlemden sonra cilt iyileşme sürecine girdiği için bölgede kabuklaşma olur gözle fark edilmez ancak ele gelen sertlikler bir süre sonra kendi kendine dökülecek ve yok olacaktır.

Kremler ve Diğer İşlemler

Kalıcı makyaj kendi kendine iyileşme sürecine bırakılmalıdır doktorun tavsiye ettiği ilaçlar ve kremler haricinde her hangi bir ilaç bölgede yaralaşmaya ve kötü görünüme götürebilir. Özellikle yağlı kremler kalıcı makyaj’ın bölgeden silinmesine sebep olacak sonuçlar doğurabilir.

Güneş ve Solaryum

Kalıcı makyaj’ın iyileşme sürecinde kabuklaşma olduğu için iyileşme tamamlanana kadar direk güneş ışınlarında ve solaryumdan kaçınılmalıdır.

Komplikasyon

Kalıcı Makyaj steril bir ortamda ve uzman kontrolünde yapıldığı sürece asla bir sorun yaratmaz.
Alerjik bir duruma eğilimi olan ciltlere önce test yapılır. Bunun için cildin görünmeyen bir noktasında işlem yapılır ve vücudun tepkisi beklenir.
Hassas ciltlerde kanama görülebilir bu normal bir durumdur. İşlem öncesi kanı sulandıracak asprin ve alkol alınmamalıdır.

Daha detaylı bilgili için Uzm. Dr. Armin Müştak ile iletişime geçebilirsiniz. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.