Karboksiterapi 

Karboksiterapi 

Karbondioksit gazının tedavi amacı ile deri altına enjekte edilmesidir. Tedavide amaçlanan öncelikle dolaşım problemlerinin ortadan kalkmasıdır. Enjeksiyon yapılan bölgede karbondioksit yoğunluğunun artması nedeni ile vücut o bölgede olan damarlanmayı ve kan akışını arttırır. Dolaşımda iyileşmesi ve damarlanmanın artması başlaması ile o bölgeye taşınan oksijen miktarı artmaktadır. Böylece ortaya çıkan yağ asitlerinin daha hızlı bölgeden taşınması ve yağ dokusunun yıkılması hedeflenmektedir.

Karboksiterapinin uygulandığı ve oksijenin artığı bölgelerde cildin sıkılaştığı ve daha düzenli bir kolojen yapı ile dermiste kalınlaşma gözlemlenmiştir.

Karboksiterapi uygulamaları sık kullanıldığı alanlar şöyle sıralanabilir: Bölgesel yağ birikimlerinin azaltılması, Çatlak ve yara izlerinin azaltılması, Ciltte ki sarkmaların önlenmesi ve sıkılaştırılması, Selülit tedavisi, Anti ageing uygulamaları, Skar tedavisi ve yara iyileşmeleri, Dolaşım bozukluklarının tedavisi vb.

Karboksiterapi ağrılı bir uygulamamıdır?

Maalesef karboksitarapi biraz ağrılı bir uygulamadır ama dayanılmayacak bir ağrı olmaz.

İşlemden sonra nelere dikkat etmelidir?

İşlemden sonra uygulama yapılan bölgeye vücudu sıkı saran strech kıyafetler giyilmemeli, en az 12 saat ağır egzersizler yapılmamalı, aynı gün çok sıcak duş almamalı.

Karboksiterapinin yan etkileri nelerdir?

İşlem yapılan bölgede hafif bir yanma hissi ile beraber şişlik hissi olabilir. Morluklar oluşabilir. Fakat bu yan etkiler geçicidir.

Toplam kaç seans uygulanır ve seans aralıkları ne kadardır?

Haftada 1-2 seans uygulanır ve toplamda 15-20 seans uygulama yapmak gerekebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.