Kavitasyon

Kavitasyon

Ultrasonik dalgaları kullanarak yağ hücrelerinin zarlarının parçalanması ve içlerindeki yağ asitlerinin ortaya çıkıp lenf yoluyla , kan dolaşımına katılmaları sağlanabilmektedir. Kan dolaşımına çıkan yağ asitleri kalp ve diğer kaslar için bir enerji kaynağı olarak görev alır. Bunun için kavitasyon uygulamasından hemen sonra tempolu yürüyüş veya bisiklet egzersizi gibi fiziksel bir aktivite yapmakla açığa çıkan yağ asitlerini enerji olarak tüketmemiz doğru olacaktır.Bu şekilde bölgesel incelme sağlaması hedeflenmektedir.

Kavitasyon uygulaması hangi bölgelere yapılabilir ve amacı nedir?
Kavitasyon uygulamasıyla karın, göbek, basen, kalça, selülit bölgelerinde ki depolanmış yağların parçalanması amaçlanmaktadır.
Kavitasyon ağrılı bir yöntem midir?
Kavitasyon genel olarak ağrılı bir yöntem değildir. Uygulama esnasında kulağınıza vızıltı şeklinde ultrasonik ses dalgaları gelecektir. İşlemin bitimiyle ultrasonik seste kesilecektir.
uygulamada neye dikkat etmek gerekir?
Uygulamadan hemen sonra muhakkak tempolu yürüyüş, bisiklet vb. bir kardiyo programı uygulayarak yağ asitlerini yakmak gerekmektedir. 3 gün önce ve uygulamadan3 gün sonraya kadar her gün 3 lt. su içmek gerekmektedir.
Kavitasyon uygulaması ne kadar sıklıkta ve kaç seans yapılmalıdır?
Kavitasyon işlemi haftada 1 defa ve 45 dakika yapılması uygun görülmektedir. Toplam kaç seans uygulama yapılacağı ise kişiye göre belirlenmektedir. Ortalama 6-8 seansta belirgin sonuçlara ulaşılmaktadır.
Kavitasyon uygulaması ile kombine uygulanabilecek diğer tedaviler neler olabilir?
Kavitasyon ile beraber öncelikle bir diyet programı alınmalıdır. Bunun yanı sıra radyo frekans, lenf drenaj, kardiyo programları, gibi tedavilerde doktor ve diyetisyen kontrolünde kavitasyon programı ile birleştirilebilir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.