Lazer Epilasyon Sonrası Jilet Yapılır Mı?

Bayanların en merak ettiği konulardan biri olan epilasyon sonrası jilet kullanımı yararlı mı yoksa zararlı mı? Epilasyon ile bacaklarınızda bulunan tüylerden kısa süre de kurtulabilirsiniz. Bunun için profesyonel hizmet almanız yeterli olacaktır. Bacaklarda bulunan bazı tüyler cihaz tarafından görünmezi zor olduğundan dolayı seans süresi uzayabiliyor. Bunun önüne geçmek için epilasyon öncesi jilet yardımı ile tüyler alınabilir. Bu sayede alınan tüylerin kökleri daha kalın bir yapıda olur ve cihaz tarafından görünmesi de kolaylaşır. Uzmanlar tarafından epilasyon öncesi jilet kullanımı da tavsiye edilen konular arasında yer alır.

Epilasyon Sonrası Jilet Kullanımı

Lazer işleminden sonra jilet kullanımı tavsiye edilmez. Ancak olası durumlarda yani seans aralarında ortaya çıkan tüyler jilet yardımı ile alınabilir. Bunun dışında ağda veya ip gibi seçenekler kesinlikle kullanılmamalıdır. Kılların sert ve koyu yapıda olması veya açık tenli olanlarda jilet kullanılması tavsiye edilir. Bu sayede etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Epilasyon öncesi işlemlerde kıl kökleriniz analiz edilir ve nasıl bir uygumla yapılacağına karar verilir. Epilasyon seansları kişiden kişiye değişkenlik gösterebiliyor. Bu da kıl kökünün durumu ile alakalı ortaya çıkıyor. Zayıf kıl yapınız var ise epilasyon seansları da daha kısa olacak ve sonuç alabileceksiniz.

Epilasyon yaptırmak istiyorsanız kıl yapınızın sertleşmesini sağlamak iyi bir adım olacaktır. Bunun için de jilet kullanmanız gerekir. Bu sayede etkili bir epilasyon süreci geçirebilirsiniz.