Lazerle Cilt Sıkılaştırma

Lazerle Cilt Sıkılaştırma

Yaşlanmayla beraber derideki değişimler kendini daha çok gösterir.Bu değişim sürecinde kişinin genetik faktörler ,geçirdiği hastalıklar,beslenme ,çevre kirliliği, güneş hasarları ve stres gibi faktörlerin etkisi büyüktür. Deride oluşan sarkmalar, kırışıklar ve lekelenmeler gibi sorunlar deri altında kollagen ve elastik liflerinin azalması ve üst deri tabakalarının kendini yeterince yenileyememesi ve su içeriğinin azalması gibi sebeplerle oluşur. Güneş koruyucular ve cilt nemlendiricilerden yeterince faydalanmamış olmak, sigara içmek, ailesel yatkınlık gibi faktörler kişinin olduğundan daha yaşlı gözükmesine yardımcı olacaktır.

Son yıllarda gelişme gösteren cilt sıkılaştırma yöntemleri içerisinde lazer cilt sıkılaştırma en çok tercih edilen yöntem haline gelmeye başlamıştır. En son teknolojinin kullanıldığı cihazlar kişiye özel çok gelişmiş ve hassas ayarlar yapılmasına olanak verir. Bu şekilde en ideal sonucu sosyal yaşamınızı mümkün olduğunca kısıtlamadan elde etmenize olanak verir.

Kimler yaptırabilir ?
Uygulama bölgesinde aktif cilt enfeksiyonu olmayan, fotoallerjik cilt problemleri olmayan genellikle 35 yaş üstü kişiler Plastik Cerrahi veya Dermatoloji Uzman doktoruna bu işlemi yaptırabilir.
Ne kadar sürede iyileşir ?
İyileşme kişiye bağlı bir durum olmakla beraber genellikle 2-4 günde gündelik yaşama dönüş olabilir.
Kaç seans uygulama gerekir ? Yapacağımız değerlendirme ve görüşmede sizin beklentileriniz ışığında seans sayısı belirlenir. Ortalama 1 ya da 3 seans bazen 5 seans tedavi 4-6 haftada bir olmak üzere planlanır. Tek seans işlem ortalama 20-30 dakika sürebilir.

Olumlu etki ne zaman görülür ?
İlk aydan itibaren olumlu etki görülür ve bir yıl boyunca cilt kendini olumlu yönde sıkılaştırma sürecinde tutar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.