Lazerle Damar Silme

Lazerle Damar Silme

Vücutta ki toplar damarların kanı kalbe taşıyamaması durumunda kanın damarlarda birikmesi sonucu bu kısımdaki damarların daha belirgin hale gelmesi kişiyi rahatsız edebilir. Çok fazla ayakta durmak, ayaklar yere değmeden oturmak, güneş, sıcak, hormonel bozukluklar, bazı ilaçların kullanımı gibi etkenler kılcal damarların belirginleşme sebepleri arasındadır. Yer çekiminin etkisi ile bacaklarda daha fazla görülür.Kadınlarda erkeklere nazaran daha fazla gözlemlenmektedir. Günümüzde ince kılcal damarları yok etmek için lazer uygulamaları ile başarılı sonuçlar alınmaktadır. Kılcal damarların tedavisinde lazer ışını cilde gönderilirken diğer bir taraftan soğutucu uygulanarak kılcal damarın büzüşerek yok olması amaçlanır.

Lazerle tüm kılcal damarlar silinebilir mi?

Çapı 4 mm.’yi geçmeyen, mor, lacivert, koyu mavi damarlarda daha başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Damar silme işleminden sonra hemen sonuç görülür mü?

Lazerle damar silme sırasında damarın solduğu ve büzüştüğü hemen görülebilir, fakat kesin sonuç 1 ay içinde gözlemlenir.

Lazerle damar silme bir seansta sonuç verir mi?

Bu kişiye göre değişmekle beraber, 2-3 seans tedaviye devam edilebilir.

Tedavi ne kadar sürmektedir?

Tedavi edilen alanın büyüklüğüne göre değişmekle beraber, tedavi süreleri çok kısadır.

Damar silme ağrılı bir tedavi midir?

Çok fazla ağrı hissedilen bir tedavi değildir. Uygulama sırasında hafif bir ağrı hissedilir. Gerekirse lokal anestezi kremleri kullanılabilir

İşlemden sonra istirahat gerekir mi?

İşlemden sonra istirahat gerekmez, kişi günlük hayatına devam edebilir. İşlem yapılan bölge bir hafta boyunca sıcaktan, güneşten korunmalı ve kese, peeling gibi işlemler yapılmamalıdır.

Lazerle damar silme işleminin yan etkileri nelerdir?

Lazerle kılcal damar tedavisinin yan etkileri çok azdır, fakat bazı vakalarda cilt renginde değişiklik, kabuklanma veya enfeksiyon olduğu görülmüştür.

Kılcal damar tedavisinde hangi lazer cihazları kullanılabilir?

Lazerle kılcal damar tedavisinde kullanılan lazerlerden bazıları şunlardır: Nd-Yag Lazer, Q-Switched Lazer, Diode Lazer, Pulse Dye Lazer, vb.

Lazerle yara izi silme tedavisi yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.