Lazerle Yara İzi Silme

Lazerle Yara İzi Silme

lazerle yara izi silme ankara konusunda iletişime geçebilirsiniz.

Bilindiği üzere deride cerrahi ve fiziki travmalar ve akne gibi hastalıklardan sonra tıp dilinde skar denilen kalıcı iz bırakma şansı yüksektir. Aslında oluşan bu doku vücudun kendini onarma sürecinde oluşmaktadır. Oluşan bağ dokunun ( skar dokusu = iz dokusu ) miktarı ve tipi kişinin genetik özelliklerine bağlı olarak değişir ve ömür boyu kalıcıdır. Dolayısıyla izi azaltma işlemlerinin sonunda asla normal cilt görüntüsünün elde edilmeyeceği bilinmelidir.

Yara izi gidermede kullanılan yöntemler klasik olarak kimyasal peeling. dermabrazyon ( zımparalama, traşlama ) cerrahi eksizyon ( yeniden kesi oluşturup dikme ) ve son yıllardaki teknolojik gelişmeler neticesinde fraksiyonel lazerler ve Q-switch lazerler olarak sayılabilir.

Hangi izler lazerle silinebilir ?

Ameliyat izleri, herhangi bir kesi sonrasında ciltte kalmış izler, sivilce sonrası ( Akne skarı ) oluşmuş izler ve çukurluklar gibi ciltteki düzensizlikler lazerle silinebilir.

Kaç seans tedavi uygulanır ?

Ortalama 3-6 seans tedavi ile belirgin düzelme sağlanır. Bu düzelmede beklenen izli bölgenin mümkün olduğunca sağlam deriden ayırdedilmemesi olarak tanımlanabilir. Ancak hiçbir zaman normal ( yaralanmamış ) deri gibi gözükmeyecektir. Bu konuda uzman doktorunuz gerekli tedavi planlamasını size açıklayacaktır.

Nasıl uygulanır ?

Fraksiyonel Erbium-Yag Lazer atışları uygulama bölgesi soğuk hava verilerek soğutulurken yapılır. İşlemden sonra kızarıklık ve 3-7 gün süren kabuklanma ve ödem oluşur. Bir sonraki seans 4-6 hafta sonra yapılır.

Lazerle jilet izi silme

jiletle insan vücuduna genelde bilinçli olarak uygulanan yaraların geride bıraktığı pişmanlık ve utanç izlerinin silme işlemine lazerle jilet izi silme denir. Jilet izlerini yok edilmesi veya kamufle edilmesi günümüzde mümkün bunun için bir çok yöntem geliştirilmiştir. Kimyasal Peeling, cilt soyma yenileme işlemlerinin tamamı bu uygulama amacı ile kullanılabilir. Jilet izlerini tedavi ettirmek isteyenler bizimle iletişime geçebilir.

Uyarı ! diğer dermatojik uygulamalar gibi bu uygulamada cildiye uzmanları tarafından uygulanması gereken bir uygulamadır aksi halde geri dönüşü olmayacak sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Lazerle yara izi silme konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için hemen iletişim sayfamızda bulunan telefon numaramızı arayabilirsiniz.

Daha önce ele aldığımız lazerle cilt sıklaştrıma yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.