Lenf Drenaj

Lenf Drenaj

Lenf Drenaj, Vücuttaki lenfatik ve venöz sistemi hızlandırmak için vücuda basınç yapabilen cihazlar kullanılır. Bu sayede damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesi için imkân sağlanmış olur. Selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama, vücut sıkılaştırma, herhangi bir sebeple vücutta oluşan ödemin atılmasına yardımcı bir yöntemdir.

Lenf drenaj cihazları tek başına kilo vermeyi sağlayabilecek cihazlar değildir. Fakat kilo verme ve bölgesel incelme programlarının içinde kullanılarak çok güzel sonuçlara ulaşılabilir.

Lanf drenaj cihazları: Kilo verme programlarında, Selülit programlarında, Lenf akımının düzenlenmesinde, Hamilelik sonrası oluşan ödem ve sarkıklarda kullanılabilir.

Lenf drenaj ağrılı bir işlem midir?

Kesinlikle ağrılı bir işlem değildir, hatta rahatlatıcı bir masaj uygulaması şeklindedir.

Lenf drenaj uygulamasını kimler yaptırabilir?

Lenf drenaj uygulamasına giremeyecek kişiler bacaklarında varis problemi olanlar, kalp hastalıkları, epilepsi, panik atak vb. hastalıkları olanlar lenf drenaj uygulamasından faydalanamazlar.

Ödemim yoksa bile lenf drenaja girmeli miyim?

Özellikle bölgesel incelme programlarının içinde radyo frekans, karboksiterapi, mezoterapi, kavitasyon gibi uygulamalar varsa, lenf drenajın bu uygulamaların etkisini arttırdığı gözlemlenmiştir.

Lenf drenaj cihazına girerken nelere dikkat etmeliyim?

Kalın kıyafetlerle lenf drenaj cihazına girmek yerine çok ince kıyafetlerle girmek etkiyi arttıracaktır.

Lenf Drenaj uygulaması için sizi Dermatolog Armin Müştak’ın klinğine bekliyoruz

Leave a Reply

Your email address will not be published.