Medikal Cilt Bakımı Nedir ?

Medikal Cilt Bakımı

Cilt, insanlar için en önemli olan giysidir. Güzel bir görüntünün de en önemli unsurudur. Bu sebeple cildimizi korumak bakmak hem estetik açıdan önemlidir hem de deri sağlığı için önemlidir. Bu sebeple düzenli olarak medikal cilt bakımı yapılmalıdır.

medikal cilt bakımı Nedir ?

medikal cilt bakımı, uzman kişi tarafından profesyonel ürünler ile yapılan cilt bakımıdır.

medikal cilt bakımı Nasıl Yapılır ?

medikal cilt bakımı bazı temel adımları olan bir cilt uygulamasıdır. Bu adımlar şu şekildedir;

  • 1- Medikal cilt bakımı için öncelikle kişi hazırlanmalıdır. Hazırlık aşamasında, hastanın saçları bone ve bant ile zarar görmemesi için koruma altına alınır. Ardından boyundan itibaren havlu örtülür. Son olarak da hastanın cildi makyajdan temizlenir ve temiz, kuru hale getirilir. Çünkü medikal cilt bakımı temiz cilt üzerine uygulanmalıdır.
  • 2- Hazırlık aşaması bittikten sonra, kişinin yüzü özel bir jel ile tekrar yıkanır. Yumuşak bezler ile bu jel temizlendilten sonra peeling uygulaması yapılır. Bu şekilde, medikal cilt bakımının diğer adımlarının daha etkili olması ve derinin iç kısımlarına nüfuz ederek daha başarılı olması sağlanır. Çünkü peeling ile ölü hücreler cilt üzerinden uzaklaştırılır.
  • 3- Peeling sonrasında cilde buhar verilir. Buhar, cilt gözeneklerinin nefes almasını, derinin toksinlerden arınmasını sağlar. Açılan gözeneklerdeki kirler yani siyah noktalar, yağ bezeleri, deri altındaki sivilceler daha kolay temizlenebilir. Yumuşayan cilt üzerinde daha rahat işlem yapılır ve iz kalmaması garanti altına alınır.
  • 4- Bu aşamada tüm siyah noktalar, bezecikler tek tek temizlendikten sonra, cilt üzerine özel bir solüsyon sürülür ve cildin steril olması sağlanır. Açılan gözeneklerin mikrop kapmaması, kirler ile dolmaması için bu solüsyon önemlidir.
  • 5- Cilt steril hale getirildikten sonra, tekrar peeling ve jel uygulamaları yapılır.
  • 6- Bu aşamadan sonra eğer cildin ihtiyacı var ise düşük akımlı radyofrekans ile cilde sıkılaştırma, kollajen ve elastin uyarımı sağlanır.
  • 7- Son adımlarda ise, cilt üzerine serum sürülür. Sürülen serum cildin ihtiyacına uygun olan vitamin, mineral, protein ve kollajen destekli kokteyllerden oluşan serumlardır. Serumu açılan gözeneklerden kolay emen deri bu şekilde toparlanır yavaş yavaş gözeneklerini toparlamaya başlar. Son olarak da nemlendirici kremler ile cilde masaj yapılır. Güneşten koruma özelliği olan yüksek faktörlü kremler ile de cilt koruması sağlanır ve işlem sonlandırılır.

Medikal Cilt Bakımı için ayrıntılı biliye ulaşmak için iletişime geçebilirsiniz.