Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal Cilt Bakımı bildiğiniz gibi vücudun iç dengesini dış ortamın potansiyal zararlarından koruyan bi zırh’a benzer bir rol oynar. Şüphesiz bu işlevlerin yanı sıra, deri yumuşak, parlak, temiz ve pürüzsüz görünümü ile güzellik açısından da büyük önem taşır.

Cildinizin yaşlanma süresini, genetik mirasınız belirlemez. Dış etkenler yani çevresel etkenler çok önemlidir.

Araştırmalar, zamana bağlı cilt sorunlarının %80-90′ının çevresel zararlardan meydana geldiğini gösteriyor. Genetik faktörler ve diğer içsel etkenler de önemli, ama istiyorsanız çevresel yaşlanmayı anlamalı ve engel olmayı iyi bilmelisiniz. Yaşlanmayı engellemek için gereğinden fazla güneşten uzak durmalısınız, sigara içmemelisiniz ve vücudunuzun antioksidan kapasitesini yükseltmelisiniz. Koruyucu kullanılmazsa cildin kollajen ve elastin tabakası etkilenerek, erken kırışıklığa, lekelenmeye ve ciltte matlaşmaya neden olur. Bunların yanı sıra, cilt kanserine yatkınlık da ortaya çıkar.

Medikal cilt bakımının amacı gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, parlaklık, canlılık ve tazelik verilmesi, lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır.

Medikal cilt bakımı 1.5-2 saat süren bir uygulamadır. Cilt analizinden sonra bakımda yapılacak olan bölge belirlenir.

Medikal Cilt Bakımı, yaşlı, genç demeden herkes tarafından uygulanır ve zamana karşı daha güçlü bir cilde sahip olmanızı sağlar. Medikal cilt bakımı , cildinizde ki başlıca kırışıklığa, solmaya, sivilcelere, lekelere, siyah noktalara engel olur.
Ankara’da Medikal Cilt bakımı Uzman Dr. Armin Müştak tarafından uygulanmaktadır.

Bu makalemizde ” medikal cilt bakımı nedir ” sorusunu cevapladık diğer yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.