Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Dermokozmetik ürünler kullanılarak yapılan medikal cilt bakımı Ankara cildin kaybettiği canlılık ve parlaklığı yeniden kazandırarak güzel ve pürüzsüz bir cilt sağlar. Makyaj ve günlük aktiviteler sonucu ciltte oluşan ve biriken yağlar, siyah noktalar cildin erken yaşlanmasına ve solgun görünmesine neden olur. Medikal cilt bakımı sayesinde cilt temizlenir ve kirlerden arındırılır.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımları kadınlar ya da erkekler fark etmeksizin rutin olarak yapılmalıdır. Cildimiz bizi dış etkenlerden koruyan ve göze hitap eden en büyük organımızdır. Yaş ilerledikçe cilt kırışmaya ve aşınmaya başlar zaten yılların getirdiği makyaj atıkları ve çevreden gelen kirler sayesinde cildimiz zarar görür. Bu nedenle cildimize iyi bakmak ve güzel görünümümüzü devamlı kılmak için dermatolog kontrolünde medikal cilt bakımı yaptırmak gerekir.

Medikal cilt bakımı sayesinde cildimizin ihtiyacı olan fakat cildimiz tarafından karşılanmayan oksijen kazandırılır,
  • Ciltteki gözenekler temizlenir ve zamanla küçülür bu nedenle siyah nokta ve sivilce gibi görsel açıdan rahatsızlık veren problemler ortadan kalkar ve oluşması engellenir,
  • Cildin oksijen ihtiyacı karşılandığı için cansız ve renksiz cilt yerine taze ve pürüzsüz bir cilt kazanılır,
  • Ayrıca medikal cilt bakımı sayesinde ciltteki toksinler ve lenf drenajları ciltten arındırılır.
  • Medikal cilt bakımı kan dolaşımını hızlandırmaktadır.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

  • Cildin yağ dengesini düzenler aşırı yağlanmayı ya da kuruluk sebebi ile ciltteki pullanmayı ve deri döküntülerinin tedavisinde,
  • Çok fazla olmayan cilt lekelerini ve yine çok derin olmayan cilt izlerinin tedavisinde,
  • Cilt tonundaki dengesizlikleri ve farklarının tedavisinde
  • Kırışıklıkların oluşum süresini uzatmayı ve kırışıklık oluşumunu minimum düzeye indirmek için medikal cilt bakımı yılladır etkili yöntemlerin başında gelmektedir.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Medikal cilt bakımı öncesinde mutlaka cilt tipi analizi yapılmalıdır. Cilt tipi analizinin önemi cilt bakımı sırasında hangi maddelerin ve yöntemlerin kullanılacağını belirlemektir. Cilt tipi analizi yapıldıktan sonra cilt tonik sayesinde temizlenir bu sayede ciltten yağ kalıntıları ve makyaj artıkları uzaklaştırılır. Peeling uygulaması ile cilt yüzeyindeki öle deri yerini alttaki canlı ve parlak deriye bırakır. Sonrasında ise eğer cilt için gerekli ise ozon buharı uygulaması ya da cilt yağ oranını dengeleme işlemleri uygulanır. Son işlem ise ciltte siyah nokta ya da sivilceler varsa cilt temizlenir ve nemlendirici maskeler uygulanır. Medikal cilt bakımı sonrasında bireyler ciltlerini taze ve bebe gibi hissederler. Çünkü cilt ölü hücreler ve cildi kötü gösteren lekelerden arınmış olur.

Medikal Cilt Bakımı Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Medikal cilt bakımı sonrasında cildi düzenli olarak nemlendirmek çok önemlidir. Özellikle duş sonrası vücut nemli iken cildi kremlemek iyi gelecektir. Cilt bakımı sonrasında cildimize zararlı olan UV ışınlarından korunmak gerekir. Bunun için yüksek korumalı güneş kremleri kullanılmalıdır ki bu sayede cilt problemleri ve kırışıklıklar en aza indirgenmiş olacaktır. Sert Ph dereceli sabunlar, alkol içeren maddeler, fırça ve kese kullanılmamalıdır.

Medikal Cilt Bakımı Kaç Seans Olmalıdır?

Medikal cilt bakımı ayda en fazla iki kere yapılmalıdır daha fazlası gereksiz ve zararlı olabilir. Normal yapım süresi ise kırk beş gün ile bir ay arasında olmalıdır. Cilt problemi yaşamamak için düzenli olarak medikal cilt bakımı yapılması önerilir. Medikal cilt bakımının her bir seansı ise ortalama olarak kırk beş dakika ile bir buçuk saat arasındadır. Uygulama süresi cilt probleminin durumuna, cildin ihtiyacına ve siyah noktaların yoğunluğuna göre değişmektedir.

Medikal Cilt Bakımının Etkileri Ne Zaman Görülür?

Medikal cilt bakımı Ankara eğer uzman eller tarafından yapıldıysa etkileri çok kısa süre zarında görülmeye başlar. Medikal cilt bakımının ilk seansından itibaren cilt daha parlak ve sağlıklı görünmeye başlar. Cildin katmanları cilt bakımının her seansında daha fazla temizlenir ve her seanstan sonra etkiler artmaya başlar. Ayrıca gelişen teknoloji ile medikal cilt bakımı sonrasında iz kalmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.