PDO İplerle Gençleşme

İple Yüz Germe

Olgunlaşma döneminde yani 35 ila 40 yaş arasında cildimizde bazı değişiklikler meydana gelmektedir. Bu yaşlarda bu yaşlanmaya bağlı değişiklikleri daha fazla hissederiz. Bunun nedeni ise kollajen tüketimi hızlanır ve bağ dokusu azalır. Bu gelişimler sonucunda üst yüzey kırışıklıkları artar. Bu durumdan şikayetçi olan bazı kadınlar ve erkekler yüzü toparlamak ve daha genç bir cilde sahip olabilmek için bazı dermatoloji uygulamalarına ihtiyaç duyar. Unutulmamalıdır ki cilt gençleştirme uygulamalarında erken tedavi ile daha net ve kalıcı çözümler elde edilir bazı durumlarda geç kalınmış derin kırışıklıklar için tedaviler tepki vermez çalışmalar boşa gider hatta cilt eskisinden daha kötü bir hal alır bu durumdan kaçınmak adına Avrupa ve Amerika’da insanlar 30’lu yaşlardan itibaren Dermatologlar ile sık sık görüşmekte ve cilt sağlığını korumak için tedaviler almaktadır.

İplerle gençleşme yada iple yüz germe uygulaması olarak bilinen dermatoloji uygulaması 6 ay sürecinde cilt altında eriyen ve ameliyatsız bir şekilde cilde uygulanan bir cilt gençleştirme uygulamasıdır. Çok ince ipler ve iğneler kullanılan iple yüz germe uygulamasında hedeflenen sonuç cildin daha toplu durması ve sarkmaların önüne geçilmesidir.  6 ay içinde eriyen bu ipler çevrelerinde geliştirdikleri yoğun kollajen bantları sayesinde etkilerini 1,5 yıl kadar sürdürmektedirler.

İple Yüz Germe Sonrası

İple yüz germe kısa sürede cilde uygulanır zararsızdır, kolajen üretimini artırır, ince ve orta boyutlu kırışıklıklar hedeflenir. Lokal anestezi altında uygulanabilir. Gerektiğinde tekrar uygulanabilir. Bazı kişilerde iple yüz germe sonrası kısa süreli kızarma meydana gelebilir. Tedavi sonrası makyajla izleri kapatma gerçekleştirilebilir. risk veya komplikasyonlara rastlanma olasılığı nadirdir.

İple yüz germe işleminden sonra nelere dikkat edilmeli ?

Kişiler çoğu zaman uygulama sonrası günlük sosyal hayatlarına devam etmektedir. İple yüz germesinden sonra kısa bir dönem mimik kullanımından kaçınılmalıdır. Yüzü ovmaktan ve yüz üstü yatmaktan kaçınmalıyız. Ortalama 1 ay ila 3 haftalık bir süre zarfında mutlaka dikkatli olmalı bölgeye baskı uygulanmamalıdır. Bu 3 haftanın da sonunda işlem gören bölgeleri normal olarak hareket ettirmeye başlayabilirsiniz.
Tedaviden sonra bir haftalık süre zarfında bölgede şişlik ve morluklar olması doğal bir vücut tepkisi olacaktır. Bunları azaltmak için buz kompresi uygulanması önerilmektedir.

Daha önce ele aldığımız Mezoterapi Fiyatları Ankara yazısını okumanızı öneriyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.