Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Ankara

Medikal Cilt Bakımı Ankara cildimiz bildiğiniz gibi vücudun iç dengesini dış ortamın potansiyal zararlarından koruyan bi zırh’a benzer bir rol oynar. Şüphesiz bu işlevlerin yanı sıra, deri yumuşak, parlak, temiz ve pürüzsüz görünümü ile güzellik açısından da büyük önem taşır.

Cildinizin yaşlanma süresini, genetik mirasınız belirlemez. Dış etkenler yani çevresel etkenler çok önemlidir.

Araştırmalar, zamana bağlı cilt sorunlarının %80-90′ının çevresel zararlardan meydana geldiğini gösteriyor. Genetik faktörler ve diğer içsel etkenler de önemli, ama istiyorsanız çevresel yaşlanmayı anlamalı ve engel olmayı iyi bilmelisiniz. Yaşlanmayı engellemek için gereğinden fazla güneşten uzak durmalısınız, sigara içmemelisiniz ve vücudunuzun antioksidan kapasitesini yükseltmelisiniz. Koruyucu kullanılmazsa cildin kollajen ve elastin tabakası etkilenerek, erken kırışıklığa, lekelenmeye ve ciltte matlaşmaya neden olur. Bunların yanı sıra, cilt kanserine yatkınlık da ortaya çıkar.

Medikal cilt bakımının amacı gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, parlaklık, canlılık ve tazelik verilmesi, lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır.

Medikal cilt bakımı 1.5-2 saat süren bir uygulamadır. Cilt analizinden sonra bakımda yapılacak olan bölge belirlenir.

Medikal Cilt Bakımı, yaşlı, genç demeden herkes tarafından uygulanır ve zamana karşı daha güçlü bir cilde sahip olmanızı sağlar. Medikal cilt bakımı , cildinizde ki başlıca kırışıklığa, solmaya, sivilcelere, lekelere, siyah noktalara engel olur.
Ankara’da Medikal Cilt bakımı Uzman Dr. Armin Müştak tarafından uygulanmaktadır.

Medikal cilt bakımı, derinin temizlenmesi, cildin nemlendirilmesi ve daha iyi görünmesi için uygulanan bir işlemdir. Bu uygulama evde uygulanan amatör işlemlerin daha profesyonel ve net çözümleri olan uygulama olarak tanımlaya biliriz.

Medikal cilt bakımı nasıl uygulanır ?

Medikal cilt bakımı sivilce ve akne temizleme, yağ bezeleri temizleme, sıkıştırma, gözenek açma, nemlendirme ve toparlama işlemlerinin genel adıdır. Önce cildiniz ölü derilerden temizlenir. Daha sonra yeni ve taze cildiniz medikal cilt bakımı uygulamaları gerçekleştirilir.
medikal cilt bakımında işlemler buhar eşliğinde yapılır. Genişleyen gözeneklerden bezeler ve sivilceler temizlenir. Medika cilt bakımı işlemlerinde asla iz kalmaz. Son işlemlerde ise temizleme ve sıkıştırma uygulamaları özen ile yapılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.