Prp Ankara

PRP’nin açılımı Platelet Rich Plazma (Platelet/Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma) yöntemi ilk olarak 15 yıl önce stomatolojistlerin (Diş cerrahları) yaşlılara yerleştirdikleri titanyum implantların diş etleri zayıfladığı için kısa sürede düşmesini önlemeye yönelik bir çözüm aramaları sonrası geliştirildi.

Güçlü bir madde üretilmeliydi yumuşak olan bölge güçlenmeli ve implant sağlam durmalıydı. Bu maddenin vücut tarafından kabul edilmesi ve daha sonra kendi kendine vücudu terk etmeliydi.

Prp Medikal bir işlemdir. Uzman doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Doktor kişiyi muayene ettikten sonra içinde özel bir jel bulunan küçük serumların içine az miktarda kan alınır ve santrifüj uygulanır. Bu uygulamadan sonra serumlarda bulunan kanın kırmızı hücrelerden oluşan kısmı ayrılır. Böylece milimetrede 1.5 milyon trombosit olan bir jel elde edilir.
Prp ile kendi kanınızadan yenileyici ve güzelleştirici bir jel dolgu elde edilmektedir. Hyaluronik asitli dolgular 7-9 ay kadar dayanır. Dolgulu prp hem kendi vücudunuzdan elde edilir. Enjekte edilen bölgeyi genç ve güzel kılar. Sadece doldurma işlemi olmaz besler ve güzelleştirir.
Prp Sonucunda cildinizin daha parlak ve güzel olduğunu görebileceksiniz. Öncelikle yüz bölgesinde ki yaş lekeleri gidecek ve göz altı bölgesi morluklar azalacaktır. Prp sadece uygulandığı bölgeye değil bölgenin diğer taraflarında da etki gösterir.
Prp’nin yan etkisi ya da enfeksiyon’u yoktur çünkü sizden alınan kan size geri nakledilmektedir işlem aslında sadece bundan ibarettir.