Açık Saatler: 10.00 - 19.00 (Pzt- Cmt)

Sorularınız İçin Arayınız 0 (531) 517 51 51

Blog Detayımız

Botoks veya Dolgu Randevunuza Hazırlanmak !

Botoks veya Dolgu Randevunuza Hazırlanmak !

Evet …Sonunda tetiği çekmeye karar verdiniz! …Botoks veya dolgu yaptırmak için randevunuzu planladınız. Ama şimdi de panik başladı... Acaba ne beklemelisiniz !? Randevunuz Nasıl geçecek? Randevunuza nasıl hazırlanmalısınız?

Stresinizi hafifletmeye, tedavinizi başarılı kılmaya ve iyileşme sürecini kısaltmaya yardımcı olacak birkaç ipucu vermeye çalışalım şimdi …

Bir Hafta Önce

Randevunuza sadece bir hafta kaldı! İşte bazı önemli önlemler almaya başlayalım:

  • Tedaviniz sırasında artan kanama ve morarmaları önlemek için Aspirin, Ecopirin, Plavix gibi kan sulandırıcı (ilgili doktorunuza danıştıktan sonra) ve ağrı kesici ilaçları kullanmayı bırakın.  
  • Balık yağı, yeşil çay ,sarımsak, Ginko Biloba ve E vitamini takviyelerinden kaçının. Bunlar ayrıca morarma riskinizi artırır.
  • Topikal Arnica + K takviyesi kullanmaya başlayın. Bu konu, enjekte edilebilir tedavilerden kaynaklanan rahatsızlığı, morarmayı ve şişmeyi azaltacaktır.
  • Herhangi bir hastalığınız, keloid skara yatkınık söz konusu ise ve tekrarlayan uçuk rahatsızlığı varsa kliniğimizi bilgilendirin….ki önlemimizi alalım… mesela uçuğunuzu uyandırmamak için ağızdan antiviral ilaç vererek sizi koruruz .

Randevunuza sadece bir gün kaldı!

Arnica'ya başladınız,ağrı kesici ilaçları almayı bıraktınız ve sadece bir gün sonra randevunuza gideceksiniz! İşte 24 saat öncesinden yapabilecekleriniz: 

  • Lütfen, 24 saat boyunca Alkol içmeyin ! Alkol tüketimi bu uygulamaları zorlaştırabilir. Uygulamalardan sonraki kutlamalarda acısını çıkarabilirsiniz!

 

Ve…Randevu Günündeyiz !

Neredeyse geldik. Bizi görmeye gelmeden önce, bilmeniz gereken birkaç şey var:

 

  • Düzenli egzersiz yapıyorsanız, bunu randevu günü sabahı yapabilirsiniz. Tedavi sonrası yaklaşık 24 saat, egzersizi bırakmanızı rica ediyoruz.
  • Randevunuzdan önce biraz su için ve hafif bir şeyler atıştırın. Bu, uygulamalar sırasında şekerinizin düşmesini , sersemlik ve baygınlık geçirmenizi engelleyecektir.
  • Dolgu ve botoks tecrübenizi daha acısız ve konforlu hale getirmek yapılacak bölgelere soğuk kompres ve uyuşturucu kremler sürülecek.
  • Üzücü gerçek şu ki, kurallara ne kadar uysanız da, ne kadar tecrübeli olursak olalım, bazen morarmalar yaşanabilir. Bu nedenle , en kötü durum senaryo için sosyal planlarınızı uygulamadan yaklaşık 7-10 gün sonraya planlayın. 

Göz Kamaştırıcı 2 Hafta!

Evet randevunuzu başarılı bir şekilde geçirdiniz ! Randevunuzu bitirdiniz, şimdi iyileşme başlasın.  Endişelenmeyin !Botoksunuz henüz etkisini göstermediğini biliyorum ve biraz morarmış, şişmiş ve/veya hassas olabilirsiniz, ancak iki hafta sonra sonuçlarınızdan çok memnun kalacaksınız! 

Botoks ve/veya dermal dolgunun sizin için uygun olup olmadığını merak ediyorsanız, ücretsiz muayene randevunuzu almak için kliniğimizi arayın. Yakında görüşürüz!