Açık Saatler: 10.00 - 19.00 (Pzt- Cmt)

Sorularınız İçin Arayınız 0 (531) 517 51 51

Blog Detayımız

İple Yüz Asma - Silhouette Soft

İple Yüz Asma - Silhouette Soft

Şu an cilt kaldırma ve sıkılaştırma için en etkili cerrahi olmayan yöntemlerden biri deri altına sokulan iğneler aracılığıyla gelen mucizedir . Bu yöntemde uygulanan materyallerden  Silhouette Soft Threadlift  , ilk defa 12 yıl önce Amerika’da uygulandı ve hızlı bir şekilde tüm dünyada başarılı sonuçlar ortaya koydu.

Cerrahi olmaya ve %100 güvenli olan bu yöntem lokal anestezi ve ağrısız bir süreç şeklinde Silhouette Soft  adlı iplerle yapılıyor .Daha önce yüksek dayanıklığı nedeniyle  kalp ve damar cerrahide sık kullanılan Polilaktik asit içeren iplikler üzerlerinde koni şeklinde uzantılar kaldırma gücünü ortaya çıkarıyor.Güçlü ve  ortalama 18 ay gibi uzun süre kalıcılığı olan Silhouette Soft ipler çevrelerinde kollagen ve elastin gibi deriyi sıklaştıran proteinlerin üretimini arttırdıktan sonra yavaş yavaş erimeye ve kaybolmaya başlarlar. Deri altına yerleştirilen iplikler sonuçta tamamen erir ve yeni kolajen gelişimini artırırken organizmadan kaybolur.

Polilaktik asit içeren ipler yüz germede kullanılan diğer iplere göre daha dayanaklı,daha az yan etkili ve koni uzantılarına bağlı daha çok kaldırma gücüne sahipler . Yüzde istenilen lifting sonucu uygulamadan hemen sonra görülebilir ancak zaman geçtikçe daha dolgun ve iyi hale gelir. Yüz kaldırma ve yüz germede cerrahi olmayan en önemli yöntemlerden biri haline gelen iple yüz germede bizim amacımız aslında zamanla yer çekimine yenilen yüz ve boyun topografisini yeniden konumlandırmak .Sonuçlar hemen görünür hale gelir ancak ilerleyen aylarda daha çok gelişip yüzümüze daha genç , dolgun dinlenmiş ve sağlıklı bir ifade kazandırır.

Gençlik ipi de denilen bu tedavi yöntemi genel anestesi almak istemeyen , cerrahi işlemleri tercih etmeyen veya çok ciddi sarkma problemi olmayanlar için gerçekten ideal bir yöntem olarak kabul edilir. Bu mükemmel yöntem ile dolgu ve  botoks uygulamalarını da rahatlıkla kombine etmek mümkün .

Kullanmı yerleri  Başlıca kullanım yüz germe,kaş kaldırma, göz kapağı kaldırma, alt çenede hatların keskinleşmesi ,boyun kırışıklıklarının azaltılması,burun ucu kaldırma olarak sıralanabilir. Yüz dışında  üst kol, uyluk ve doğum sonrası sarkan göbeklerde vücudu sıkılaştırmak tercih edilebilir.

Hem içerik hem ip yapısı olarak PDO iplerle(örümcek ağı) farklı olan  bu tedavi kalıcılık olarak daha uzun ve en önemlisi kaldırma gücünün çok daha büyük olmasıdır. Diğer fark ise daha önceki ip tedavilerinin aksine ortalama 100 iğnenin yerine sadece 12 iğneyle iş bitiriliyor .

Yaklaşık 45 dakika süren uygulama sonrası hafif bir ödem söz konusu olabilir.Bu şişkinlik genellikle 1-3 gün içinde kaybolur.Birçok kişi aynı gün işe bile gidebilir.İşlem sonrası morarma söz konusu olabilir ancak makyaj ile rahatlıklar kapatılır. Enfeksiyonlar, sinir hasarı veya kan damarlarının hasar görmesi son derece nadirdir.Tedavi sonrası geçici küçük düzensizlikler görülebilir ,bu sıkıntı hafif yüzeyel bir masajla giderilir.